צוואות
 
צוואות
 
חשוב לדעת כי אם אדם נפטר והותיר אחריו צוואה תקפה, אז חלוקת עזבונו תבוצע על פי הכתוב בצוואה זו.

כפועל יוצא מכך, צוואה המהווה אמצעי עוצמתי המאפשר שליטה ברכוש של אדם גם לאחר פטירתו. ואולם, לא אחת הבקשה לקיום צוואה הופכת להליך מורכב וסבוך, בין אם בגין פגמים בצוואה או התנגדות לה.

לכן, בכל מקרה הקשור בירושה או צוואה מומלץ לפנות אל עו"ד אורי פליישר שהינו מנוסה ובקיא ביותר בתחום, וביכולתו לסייע ללקוחותיו בכל הליך מימושה של הצוואה באופן יעיל המיטיב עימם.

 
 
תפקידו של עורך דין צוואה
תפקידו של עורך דין צוואה מורכב ממספר תחומים הקשורים לענייני צוואות וירושות. במסגרת תפקידו עוסק עורך דין לענייני צוואות בעריכתן באופן חוקי ובהתאם לרצון הלקוח, תוך התחשבות בהשלכות והיבטים שונים של הצוואה כדוגמת היבטי מיסוי או מניעת סכסוכים עתידיים במשפחה.

כמו כן תפקידו מורכב גם מניהולם של עיזבונות לאחר פטירת המוריש, ובנוסף הוא מסייע בכל הקשור להליכי צו קיום צוואה לרבות הגשת התנגדות לצווי ירושה.

 
 
בקשת צו קיום צוואה
על מנת להוציא לפועל את רצון הנפטר המגולם בצוואתו חייבים לעבור הליך חוקי המתחיל עם בקשה לצו קיום צוואה.

מדובר בצו בעל מעמד של פסק דין שאינו מתיישן, ואשר מצהיר על תקפות וחוקיות הצוואה ומאפשר לממשה.

בקשות לקיום צו צוואה יש להגיש לידיו של הרשם לענייני ירושה, ועדיף עם סיוע של עורך דין צוואה. איש המקצוע יסביר על ההליך הצפוי ומשמעותו ,יוודא כי לבקשה יצורפו  כל המסמכים הרלוונטיים ויסייע במקרים של קשיים, עיכובים והתנגדויות העלולים להתרחש לאורך ההליך.

 
 
עריכת צוואה באופן הטוב ביותר 
מרבית האנשים מעוניינים לדאוג לעתיד הקרובים ללבם באופן הוגן וצודק, ומתוך תקווה שהם ימשיכו לשמור על קשרי משפחה טובים והדוקים. יחד עם זאת, לא אחת צוואות מובילות לחוסר הסכמה, פרשנויות שונות, תחושות קיפוח וסכסוכים בין בני משפחה.

על מנת למנוע מצבים אלו חשוב לפנות אל עורך דין צוואה מיומן ומנוסה כמו עו"ד אורי פליישר. זאת על מנת שיסייע בעריכת צוואה ברורה וחוקית אשר תחלק את עיזבונות של המוריש באופן הנכון בעיניו, ובצורה שתמנע מחלוקות מיותרות בעתיד.